Myslite na čistotu batožinového priestoru svojho vozidla – ochráňte dojazdové koleso obalom

Považujete sa za zodpovedného vodiča? Potom je určite súčasťou kufra vášho vozidla okrem iného vybavenia aj dojazdové koleso. Jeho preprava a skladovanie môžu byť komplikované, preto je vhodné uložiť ho do obalu na pneumatiky. Obstaranie obalu nie je zložitá ani finančne nákladná záležitosť. Existuje však viac typov materiálov aj spôsobov vyhotovenia. Vyberte preto správne.

Praktické doplnky obalu na pneumatiky oceníte pri bežnej prevádzke

Obal chráni koleso najmä pred poškodením počas prepravy, ale aj následná manipulácia s pneumatikou vloženou v krycom vaku je potom jednoduchšia a čistejšia. Je vyrobený z niekoľkých druhov materiálov ako nylon, polyester či plast a v rôznych veľkostiach podľa typu vozidla. Tie sú zákazníkmi najlepšie hodnotené práve pre ich praktické využitie. 

Napriek tomu, že obal na dojazdové koleso nie je nevyhnutnou súčasťou vybavenia vozidla, jeho obstaranie v konečnom dôsledku ovplyvní kvalitu dojazdového kolesa. V batožinovom priestore tak nie je v priamom kontakte s ostatným náradím či ostrými predmetmi, bez obáv je možné naň položiť ľahšie príslušenstvo vozidla.

Nie je obal ako obal – čím drahší, tým naozaj lepší!

Obal na dojazdové koleso nie je finančne nákladný, ale pri jeho obstaraní je vhodné zamyslieť sa nad niektorými parametrami:

  • veľkosť obalu – vždy súvisí s veľkosťou pneumatiky konkrétneho typu vozidla
  • účel použitia – na vloženie do batožinového priestoru s otvorom pre rezervné koleso je dostačujúci jednoduchší typ vaku. Na prenášanie je potom vhodné zaobstarať vak s popruhom, ideálne vreckom na úschovu nevyhnutného náradia
  • materiál – hrubo tkaná látka síce zabráni znečisteniu kufra vozidla, kvalitnejšie materiály z odolného nylonu, polyesteru či plastu však chránia bicykel pred nepriazňou počasia, tlmia menšie otrasy či nárazy, neprepustia tekuté nečistoty na povrch
  • zips zaisťujúci zafixovanie kolesa